Létezik Isten? Mi van, ha ebben nem vagyok biztos?”
Az érvelésünk csak abban az esteben működik és ér célt, ha elfogadjuk a kereszténység tanítását Istenről. Ha nem vagyok biztosak Isten létében és Isten tulajdonságaiban, amelyeket a kereszténység tanít róla, akkor a szentmiséről szóló tanítás és az azon való részvétel semmit sem mond nekünk.
Igazából, a mi kiindulópontunk az, hogy ha a kereszténység tanítása igaz, akkor válik érthetővé, hogy miért szükséges a szentmise.
Olyan ez, mint egy matematikai bizonyítás:
- ha A igaz,
- és ha B az A-ból következik,
- akkor ebből következik a C is.
A kérdés tehát elsősorban nem az, hogy szükséges-e szentmisére menni, hanem hogy igaz-e Krisztus tanítása és az Egyház Krisztusról szóló tanítsa.
Ha Krisztus nem támadt fel, akkor Szent Pál szerint a hitünk is hiábavaló (vö. 1Kor 15,14).
Ha viszont feltámadt, akkor érdemes komolyan venni mindazt, amit mondott és amit a kereszténység tanít.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése