2026. június 25., csütörtök

Miért veszünk részt szentmisén? Kérdések és válaszok 1.

Létezik Isten? Mi van, ha ebben nem vagyok biztos?”

Az érvelésünk csak abban az esteben működik és ér célt, ha elfogadjuk a kereszténység tanítását Istenről. Ha nem vagyok biztosak Isten létében és Isten tulajdonságaiban, amelyeket a kereszténység tanít róla, akkor a szentmiséről szóló tanítás és az azon való részvétel semmit sem mond nekünk.

Igazából, a mi kiindulópontunk az, hogy ha a kereszténység tanítása igaz, akkor válik érthetővé, hogy miért szükséges a szentmise.

Olyan ez, mint egy matematikai bizonyítás:

  • ha A igaz,
  • és ha B az A-ból következik,
  • akkor ebből következik a C is.

A kérdés tehát elsősorban nem az, hogy szükséges-e szentmisére menni, hanem hogy igaz-e Krisztus tanítása és az Egyház Krisztusról szóló tanítsa.

Ha Krisztus nem támadt fel, akkor Szent Pál szerint a hitünk is hiábavaló (vö. 1Kor 15,14).

Ha viszont feltámadt, akkor érdemes komolyan venni mindazt, amit mondott és amit a kereszténység tanít.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Miért veszünk részt szentmisén? Kérdések és válaszok 1.

Létezik Isten? Mi van, ha ebben nem vagyok biztos?” Az érvelésünk csak abban az esteben működik és ér célt, ha elfogadjuk a kereszténység t...