2026. június 26., péntek

Miért veszünk részt szentmisén? Kérdések és válaszok 2.

„Miért éppen a Katolikus Egyház? Más keresztények is hisznek Jézusban.”

„Miért kellene elfogadnom, hogy a katolikus mise az egyetlen hely, ahol Krisztus önmagát adja?”

A kérdés teljességgel jogos.

A Katolikus Egyház válasza mégsem az, hogy más keresztények között nincs jelen Krisztus és az ő tanítása, sokkal inkább arról van szó, hogy a szentségi teljesség hiányos. A katolikus álláspont szerint Krisztus különböző módokon van jelen:

  • az Igében – martyria
  • a szegényekben – diakonia
  • de legteljesebben az Eucharisztiában – liturgia

A vita tehát nem Krisztus jelenlétének tényéről szól, hanem annak módjáról és teljességéről.

A kérdés végül az lesz: „Ha Krisztus valóban így akarta adni önmagát, akkor miért érném be kevesebbel?”

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Évközi 13. vasárnap (2026)

A mai szentmise  szentírási szövegeinek mélyén az  isteni és emberi vendégszeretet misztikus találkozása  húzódik meg, amely a Krisztussal v...