„Miért éppen a Katolikus Egyház? Más keresztények is hisznek Jézusban.”
„Miért kellene elfogadnom, hogy a katolikus mise az egyetlen hely, ahol Krisztus önmagát adja?”
A kérdés teljességgel jogos.
A Katolikus Egyház válasza mégsem az, hogy más keresztények között nincs jelen Krisztus és az ő tanítása, sokkal inkább arról van szó, hogy a szentségi teljesség hiányos. A katolikus álláspont szerint Krisztus különböző módokon van jelen:
- az Igében – martyria
- a szegényekben – diakonia
- de legteljesebben az Eucharisztiában – liturgia
A vita tehát nem Krisztus jelenlétének tényéről szól, hanem annak módjáról és teljességéről.
A kérdés végül az lesz: „Ha Krisztus valóban így akarta adni önmagát, akkor miért érném be kevesebbel?”
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése